„Seniorzy dzieciom…”

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu ”Seniorzy dzieciom-dzieci seniorom, grupę Motylków odwiedziła pani Wiktoria – babcia jednego z naszych przedszkolaków. Zaprezentowała nam haft krzyżykowy, jako jeden z najpopularniejszych technik haftu, w której krzyżyki tworzone przez przecięcie nici nadają tkaninie piękny wzór. Choć haft nie jest już tak powszechny, jak w przeszłości, nadal cieszy się dużą popularnością jako hobby. Takie dzieła,  można odnaleźć w wielu naszych domach.

Przywitaliśmy gościa  i wysłuchaliśmy bardzo dokładnie. Wiemy już, co to jest haft krzyżykowy i do czego można go zastosować.

Korzystając z okazji zapytaliśmy o dawną szkolę w Łące, to była bardzo miła i ciekawa lekcja historii 😉

Pani Wiktoria pokazała nam 2 swoje obrazy, resztę mogliśmy podziwiać na zdjęciach,  cała kolekcja została w domu, dla bezpieczeństwa :), tak myślimy…

Zapoznaliśmy się również z pomocami i literaturą, wszystko nam się podobało!

Pani Wiktoria udowodniła nam, że dzięki wytrwałości i chęci, można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia, pozdrawiamy!