DZIEŃ KROPKI

15 września grupa Motylki obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności czyli TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zauważał. Było wiele zabaw, gier oraz innych aktywności. W tym niezwykłym dniu kolorowe kropki miała nawet sowa, którą kolorowaliśmy. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Przedszkolacy szukali ich nawet w ogrodzie przedszkolnym. Był to naprawdę radosny i ciekawy dzień.

PSZCZYŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI

W dniach 20 września – 3 października odbywa się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Nasza szkoła zgłosiła projekt ROZWIJANIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH, w ramach którego chcemy doposażyć szkołę w pomoce dydaktyczne, utworzyć multimedialną pracownię językową, zmodernizować pracownię komputerową oraz zaproponować udział w kursach (komputerowym i językowym) mieszkańcom gminy.

Głosować na projekty można poprzez stronę internetową https://budzet.pszczyna.pl/ lub stacjonarnie np. w budynku naszego Zespołu (poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00)

Zachęcamy do oddania głosu na nasz projekt lokalny, na liście pod nr 1.

Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

W tym roku szkolnym podobnie, jak w ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątania Świata”. Do akcji dołączyły niektóre grupy przedszkolaków. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Ma ona uświadomić , że nie chodzi tylko o sprzątanie, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Mamy nadzieję ,że takie działania przyniosą pozytywne rezultaty.

ZBIÓRKA MAKULATURY

Od 20 do 22 września w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łące organizujemy zbiórkę makulatury. Dochód z niej zostanie przekazany na konto Filipka Cholewy, u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie w tę akcję.

Nie zbieramy kartonów bo nikt nie chce ich odbierać.
Prosimy również, aby przynoszona makulatura była w paczkach o wadze maksymalnie do 20 kg.
Paczki należy podpisać imieniem i nazwiskiem ucznia oraz wpisać klasę.

Zebranie z rodzicami uczniów klas II – VIII

w środę 8 września o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas II – VIII (rodzice przedszkolaków i uczniów klas I takie spotkania już miały)

Spotkania w salach wg rozpiski:

IIa – sala nr 14 (II piętro)
IIb – sala nr 15 (II piętro)
IIIa – sala nr 16 (II piętro)
IIIb – sala motylki (11) (II piętro)
IVa – sala nr 17 (II piętro)
IVb – sala pszczółki (13) (II piętro)
Va – sala nr 10 (I piętro)
Vb – sala nr 5 (I piętro)
VI – sala nr 12 (II piętro)