DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W MOTYLKACH

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Motylki świętowały Dzień Przedszkolaka 18 września. Był to czas wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym uroczystym dniu czekało na dzieci wiele wyzwań, z którymi poradziły sobie znakomicie. Na początku Motylki w małych grupach miały na zadanie poukładać wielkie puzzle, w których ukrywali się bohaterowie tego dnia, czyli Super-przedszkolaki. Kolejnym wyzwaniem były sportowe zawody – bieg z jajkiem, konkurencja „Z kamienia na kamień” oraz bieg z woreczkiem na głowie. Przedszkolaki usprawniały nie tylko całe ciało, ale również narządy mowy, słuchając logopedycznej bajeczki i wykonując śmieszne minki. Zadaniem specjalnym był taniec z gazetami. Trzeba było wówczas tak się poruszać, aby nie zerwać kartki gazety. Oj było ciężko 😊 Ale oczywiście – udało się! Na koniec przedszkolaki musiały przedostać się przez tajemniczą dżunglę, w taki sposób, aby niczego w niej nie dotknąć. I z tym zadaniem sobie poradziły 🙂 Tego dnia nie zabrakło radości, uśmiechu, piosenek, zabaw ruchowych, no i oczywiście – medali oraz słodkiej niespodzianki.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Pani Sylwia i Pani Dominika