Piknik z Książką

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” Umberto Eco

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek przynosi człowiekowi liczne korzyści. Umiejętność ta ma niebagatelny wpływ na rozwój naszego mózgu, dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat sięgać po utwory literackie i stale (również w dorosłym wieku) podtrzymywać ten korzystny dla nas zwyczaj.

Czytanie książek to doskonała alternatywa dla wszechobecnych ekranów, czy to smartfona, laptopa, czy telewizora. Dlatego też, jak co roku na wiosnę, zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w akcji Piknik z Książką. Ma ona na celu promocję czytelnictwa oraz zdrowego stylu odżywiania. Podczas pikniku czytamy ulubione książki, dzielimy się naszymi refleksjami, jak również przygotowanymi przekąskami. Ochotnicy prezentują swoje ukochane dzieła literackie, dzięki czemu możemy krzewić pasje czytelnicze wśród rówieśników.

Zapraszamy do obejrzenia galerii w prezentacji: https://www.canva.com/design/DAGGooCf7tk/qH7pi-RWN4rFssupI5gn9A/edit?utm_content=DAGGooCf7tk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton