O tym, co ważne

9 listopada naszą szkołę odwiedził pan Marek Michalak – pedagog specjalny, działacz społeczny i publicysta, doktor nauk społecznych, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w latach 2008–2018 rzecznik praw dziecka, autor książek.

Nasz gość z Warszawy najpierw spotkał się z uczniami klas piątych i szóstych. Była rozmowa o tym, co w życiu ważne dla młodego człowieka, dzięki czemu może być szczęśliwy i spełniony oraz jakie ma prawa. Pan Marek żadnego pytania nie zostawił bez odpowiedzi. Nasi uczniowie mogli także zobaczyć i potrzymać Order Uśmiechu, którego kawalerem jest pan Michalak. Potem nadszedł czas na osobiste dedykacje, autografy i krótkie rozmowy w cztery oczy. Autor podpisywał swoje książki: „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, „Opowieści o tym, co daje moc”, „Opowieści o prawach dziecka”. To był mądry i dobry czas!

Po uczniowskim spotkaniu przyszedł czas dla gminnych pedagogów i psychologów. Były trudne pytania, ważkie sprawy, emocjonujące aspekty pedagogicznej codzienności. To było potrzebne i energetyczne spotkanie.

TU wpisy pana Michalaka po naszym łąckim spotkaniu:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid033pxXttEuspf5uWDEJv74H1cz8XuCdHVyDQuMtUfWF7R9QbB5jcA6fcFk3xDxUd9gl&id=100044356779798

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02qBcVoCqPiVNyLTLUGHKXVijVdbNoV6H5YtAbRKnNfK7hefR7vwqAF2qBWPZAaiZZl&id=100044356779798

 

Wizyta odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Pszczynie, za co bardzo dziękujemy.