Masz tę moc!

Od 14 do 17 listopada w szkole trwał Tydzień Supermocy. Podczas tej akcji, zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski i pedagoga szklonego, uczniowie mogli pochwalić się swoimi talentami, uzdolnieniami, mocnymi stronami oraz odkryli, jak mogą zadbać o swoją moc psychicznie i fizycznie.

I tak wtorek 14 listopada był dniem zamiany ról. Nauczyciele zamienili się rolami z uczniem na jedną godzinę lekcyjną, usiedli w uczniowskiej ławce, a chętni uczniowie, wcześniej przygotowani, prowadzili lekcje.

W środę 15 listopada na godzinie wychowawczej uczniowie prezentowali swoje talenty i mocne strony. Śpiewali, tańczyli, przynosimy medale za sukcesy sportowe, puszczali filmiki z realizacji swoich pasji i talentów. Bo każdy z nas ma SUPERMOC.

Czwartek 16 listopada to dzień, w którym poczuliśmy się królami swojego czasu. Bo jeśli dobrze będziemy zarządzać swoim czasem, będziemy mogli spełniać swoje pasje i talenty. Był tron dla króla i królowej czasu, można było tam zasiąść i pstryknąć fotkę. Tu podążyliśmy za internetową ogólnopolską akcją „Zostań królem i królową swojego czasu” w ramach Tygodnia Uczniowskiej Supermocy.

A piątek 17 listopada był dniem zadbania o zdrową dietę. Szkołę ogarnęło owocowo-sałatkowe szaleństwo. Od 7 rana członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej pracowni kulinarnej obierali, kroili, mieszali owoce (przyniesione przez chętnych uczniów, za co bardzo dziękujemy), by powstały pyszne kolorowe sałatki. Na szkolnym kiermaszu sprzedaliśmy ponad 160 porcji w 400 ml kubkach. Fundusze zasilą działalność Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim działaniom towarzyszył szkolny dzwonek z piosenkami o supermocach.

To był dobry mocny tydzień!