
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Mózgu uczniowie klas 1–3 wzięli udział w akcji edukacyjnej, której celem było poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu oraz kształtowanie nawyków sprzyjających jego prawidłowemu rozwojowi.
Dzieci przygotowały plakaty, na których przedstawiały budowę mózgu, w tym funkcje poszczególnych półkul. Uczniowie wyjaśniali, za co odpowiada lewa i prawa półkula oraz w jaki sposób współpracują one ze sobą w codziennym życiu. Ważnym elementem pracy było również wskazanie, jak należy dbać o nasz mózg – pojawiły się informacje o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu oraz ćwiczeniach rozwijających pamięć i koncentrację.
W klasie 2 przeprowadzono dodatkowe zajęcia edukacyjne, które pozwoliły uczniom jeszcze lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Poprzez zabawy, ćwiczenia i doświadczenia dzieci mogły w praktyczny sposób poznać działanie mózgu oraz przekonać się, jak ważną rolę odgrywa on w naszym życiu.
Dzięki udziałowi w akcji uczniowie:
- poszerzyli swoją wiedzę na temat budowy i funkcjonowania mózgu,
- rozwinęli umiejętność pracy w grupie i kreatywnego myślenia,
- zwiększyli świadomość znaczenia zdrowego stylu życia,
- nauczyli się, jak dbać o swój mózg na co dzień.
Dbajmy o mózg – to niezwykle ważny organ, który odpowiada za nasze myślenie, emocje i codzienne funkcjonowanie.
Magdalena Piekarczyk
Anna Krymiec


















