DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy” to hasło towarzyszyło nam 21 listopada, kiedy w naszej szkole i przedszkolu odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. By włączyć się w obchody tego święta, wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. Obecnie jest ono obchodzone w ponad 180 krajach na świecie.

Był to dla nas dzień pełen miłych gestów, radosnych uśmiechów i dobrych życzeń. Kolor, żółty symbolizujący radość i optymizm, dominował w ubiorze uczniów jak i nauczycieli. Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki i prezentacje oraz filmy dotyczące tego wyjątkowego dnia. Cały dzień uczniowie poprzez Pocztę Życzliwości i Pozdrowień przesyłali sobie miłe pozdrowienia, które Samorząd Uczniowski w środę dostarczył ich adresatom. Z przygotowanego koszyka można było wylosować i zabrać „dobry uczynek” do wykonania.  Ponadto każdy mógł zabrać ze sobą miłe słowa, które znajdowały się w całej szkole na specjalnie przygotowanych zrywkach. W klasach również nie brakowało „życzliwych” pomysłów – rozmawiano o tym, że bycie życzliwym jest ważne. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się przygotowane przez uczniów plakaty  z hasłami i rysunkami dotyczące życzliwości, dobroci, przyjaźni. Na uczniów czekała także miła niespodzianka w postaci fotoramki, gdzie każdy mógł zapozować wspólnie z innymi „życzliwymi” sobie osobami do zdjęcia. Uśmiechnięte twarze, miłe słowa sprawiły, że wtorek był jednym z najmilszych dni w ostatnim czasie. Akcja przypomniała wszystkim, że życzliwość, uprzejmość, dobro i przyjaźń to cenne wartości w kontaktach z innymi i nie powinniśmy o tym zapominać na co dzień. Bądźmy życzliwi na co dzień!!!