BIAŁA SZKOŁA KLASY VI

Biała szkoła to śródroczny, kilkudniowy wyjazd dydaktyczno-wypoczynkowy uczniów. Odbywa się w okresie zimowym i jest formą aktywnego wypoczynku, połączonego z nauką jazdy na nartach oraz edukacją. Biała szkoła wpływa znacząco na zacieśnienie relacji między nauczycielem a dziećmi. Dłuższe wyjazdy stwarzają sposobność do lepszego poznawania potrzeb  i możliwości dzieci. Wspólna nauka i zabawa na łonie przyrody, wspólne odkrywanie, zdobywanie sprawności i umiejętności, wzajemne radości i zmartwienia – bardzo integrują społeczność szkolną. Wyjazd bez rodziców uczy samodzielności.

Od 8 do 12 stycznia 2024r. uczniowie klas szóstych brali udział w Białej Szkole.  Wspólnie z uczniami klas trzecich, pod opieką nauczycieli  i trzech rodziców, przebywali w malowniczo położonym Domu Wczasowo-Kolonijnym „Pod Halą Boraczą”.

Niestety w pierwszych dniach pobytu nie było sprzyjających warunków do jazdy na nartach, jednak w Ośrodku mieliśmy do dyspozycji stoły do tenisa stołowego , piłkarzyki, bilard, dużą świetlicę, a na zewnątrz miejsce do spacerów z możliwością podziwiania cudownej panoramy Beskidów oraz wspólnej zabawy na śniegu.

Środa i czwartek to dni, kiedy nareszcie mogliśmy założyć narty i cieszyć się białym szaleństwem. Grupa zaawansowana pojechała na trudniejszy stok do Cisowa, a początkujący  pod czujnym okiem pani Dominiki rozpoczęli naukę jazdy na terenie Ośrodka. Początki były trudne, ale po kilku próbach większość uczących potrafiła zjechać pługiem i samodzielnie wjechać wyciągiem. Trzeba przyznać, że zaangażowanie i chęć pokonania własnych słabości była godna podziwu. BRAWO!

Program wyjazdu obfitował w różne atrakcje. Prócz nauki jazdy na nartach uczestnicy brali udział w wieczorku zapoznawczym,  warsztatach z siana, wieczorze karaoke, piżama party oraz wspólnym grillu. Uczniowie efektywnie łączyli zabawę z edukacją, uzupełniając karty pracy przygotowane przed wyjazdem przez nauczycieli j. polskiego, j. angielskiego, matematyki i biologii.

W piątek pożegnaliśmy się z górami, ale w drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze park trampolin „Parabola” w Czechowicach -Dziedzicach. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci po godzinie 15.00 wróciły do Łąki, do czekających na nich rodziców.