WIZYTA W IZBIE TRADYCJI

W maju przedszkolaki odwiedziły Izbę Tradycji w Łące i dowiedziały się niezwykłych rzeczy, o których nie wszyscy wcześniej wiedzieli.

Na początku w tajemniczej butelce był list skierowany do przedszkolaków. Napisał go sam Paterpless, który jest królem utopków. Zostawił również kosz z pewnymi eksponatami należącymi do ciekawych postaci, które dzieci mogły bliżej poznać na zajęciach. Miotła należała do heksy, worek do beboka, właścicielem lampki był skarbnik – duszek śląskich kopalń, a kapelusz należał do samego utopka. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej, gdzie przez chwilę mogły stać się królem utopków (zakładając jego kapelusz) i pokazać kolegom ruch, który mieli w danym momencie powtórzyć. Zwieńczeniem zajęć było stworzenie zielonego stroju dla Pani utopek lub Pana utopka.

Mamy nadzieję, że utopki nie spłatają nam jakiegoś psikusa w przedszkolu 🙂

Z kolei dzieci z grupy Biedronek miały okazje poznać wiosenne kwiaty, które rosną w naszych ogródkach. Wzięły udział w zabawie ruchowej przy muzyce, gdzie wcieliły się w różne kwiatuszki i posmakowały zdrowego syropu z mniszka. Wizyta zakończyła się pracą plastyczną – stokrotki.

Dziękujemy za zaproszenie, poświęcony czas i przygotowanie interesujących zajęć dla naszych przedszkolaków 🙂