ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA

Dzień dobry dzieci !!! 🙂

Hello, come and play with me !!! – Cześć, chodźcie i pobawcie się ze mną !!! 🙂

Najpierw zapraszam Was do wspólnej zabawy ze słonkiem. Śpiewajcie tak:

Hello, nice to see you everyone./2x

Hello to you, hello to you, hello to you, hello to me.

Hello, nice to see you everyone.

HELLO SONG

Ale to słonko tańczy jak szalone!!! Rozgrzaliśmy się trochę, to teraz zobaczcie jaką zabawę przygotował dla Was pan Steve i Maggie. Róbcie to, co on.

PLAY AND JUMP

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW: zwróćcie uwagę na następujące słowa:

stand up – wstać; walk – iść; jump – skakać; run – biec

Zapytajcie dzieci, co pan Steve robił i powtórzcie z dziećmi te czynności po angielsku.

Teraz drogie dzieci zobaczcie, jakie inne czynności można naśladować. Poruszajcie się tak, jak na filmie.

SHOW ME

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW: spróbujcie z dzieckiem zapamiętać jak najwięcej czynności, a potem zadajcie dzieciom pytanie: Can you fly, jump, clap, run itp. – Czy potrafisz, latać, skakać, klaskać, biegać? itp. Show me, how to fly itp. – Pokaż mi, jak się lata. itp. Możecie dodać nazwę zwierzątka, które się pojawiło w filmie np. Clap like a seal – zaklaszcz jak foka itp. Dzieciom łatwiej będzie zapamiętać w ten sposób nazwy zwierząt oraz wykonywane czynności.

A teraz zapraszam do zabawy FREEZE czyli marznąć, stać się soplem lodu. Znacie ją z przedszkola, więc nauczcie rodziców. Wykonujcie wszystkie czynności, które są w piosence, ale UWAGA!!! na słowo FREEZE nie ruszacie się. Kto się poruszy, ten odpada. ARE YOU READY? – WSZYSCY GOTOWI?, GO!!!

FREEZE

Posłuchajcie piosenki o pewnej białej kurce:

KURKA I PISANKI

Odpowiedzcie na pytania:

• Co zrobiła kurka?
  • Co to są pisanki?
  • Czy kurka była wesoła czy smutna?
  • Jakich kolorów użyła kurka do malowania pisanek?
  • Co namalowała kurka na pisankach?
  • Kiedy malujemy pisanki?

Kto jest chętny, może nauczyć się refrenu piosenki: Ajajaj, ajajaj i pisanki robi z jaj./4x

Czy wiecie, co się stanie, jeśli kurka będzie siedziała długo na jajkach? Tak, macie rację, wyklują się kurczątka. Zobaczcie, gdzie schowało się kurczątko?

GDZIE JEST KURCZĄTKO

Poproście rodziców, żeby Wam wydrukowali obrazki i dopasujcie kurczątkom cienie, które zgubiły.

DOPASUJ CIENIE

No i na koniec wykonajcie swoje kurczątko wielkanocne. Poniżej kilka prostych pomysłów:

Przygotowałam dla Was jeszcze parę wiosennych zabaw, gdyby Wam się nudziło 😉

WIOSENNE ZABAWY