ZAJĘCIA Z WŁÓCZKĄ W GRUPIE ZAJĄCZKI

Dnia 22.11 odwiedzili nas w przedszkolu wspaniali goście Pani Krysia i Pani Irenka –  babcie Mai i Emilki, których pasją jest szycie. Pani Irenka robi na szydełku przeróżne rzeczy oraz wyszywa nićmi ozdoby choinkowe natomiast Pani Krysia robi rzeczy z włóczki na drutach oraz szyje na maszynie. Nasi goście od razu wzbudzili zainteresowanie dzieci przyniesionymi przez siebie akcesoriami –  przede wszystkim różnymi rodzajami włóczek, które każdy chciał dotknąć. Panie wyjaśniły przedszkolakom jakie są podstawowe przybory potrzebne do robótek ręcznych, mieliśmy także okazję zobaczyć prawdziwe druty. Dzieci podziwiały efekt pracy gościa, czyli czapkę i szalik dla lalki, którą Pani Krysia uszyła w trakcie spotkania. Okazało się, że wyszywanie wymaga dużych umiejętności i ciężkiej pracy. Na zakończenie każdy z nas mógł wybrać dowolny kolor i rodzaj włóczki, a nasi goście pokazali nam jak zrobić z niej pompon.  Otrzymaliśmy także  na pamiątkę od Pani Irenki pięknego motylka wykonanego na szydełku. Dzieci podziękowały śpiewając i tańcząc, a panie chętnie się do nas przyłączyły. W imieniu wszystkich dzieci jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy szanownym Paniom za to, że znalazły dla nas czas i że tak chętnie i ciekawie opowiedziały nam o swoim hobby no i za pamiątkowe prezenty własnoręcznie dla nas wykonane. Pani Krysiu, Pani Irenko dziękujemy i zapraszamy ponownie:)