ZABAWY Z ZAJĄCZKIEM

Dzień dobry Zajączki!

Kic, kic, kic! Zajączek Wielkanocny to niesamowita postać. Skacze po całym świecie i roznosi prezenty wszystkim dzieciom, a jest taki mały! Chcecie mu pomóc? Na pewno! Jednak zanim to nastąpi, Zajączek sprawdzi czy na pewno sobie poradzicie…
Zapraszam do zabaw na pomocnika Zajączka Wielkanocnego.

Na początek wiosenna gimnastyka. Zakręć kołem i zobacz jakie ćwiczenie będziesz musiał wykonać.

GIMNASTYKA RULETKA

Pamiętacie wierszyk, którego uczyliśmy się w przedszkolu. Przypomnijcie sobie i pokażcie go Rodzicom:)

Mam jedną rączkę i drugą rączkę- zrobię z nich kulkę i będą PĄCZKIEM

Mam jedną rączkę i drugą rączkę – zrobię z nich uszy i będą ZAJĄCZKIEM

Mam jedną rączkę i drugą rączkę- zrobię z nich TRAWY wysoko szumiące

Mam jedną rączkę i drugą rączkę- które UŚCISKI dają gorące (oczywiście Rodzicom 🙂 )

Teraz możesz przystąpić do rozwiązania zadań. Powodzenia 🙂 (źródło: Inspiracje na każdą okazję).

ZADANIE 1 Wskaż na obrazku wszystkie czerwone jajka. Przypomnij sobie i powiedz co jeszcze może być w tym kolorze.

ZADANIE 2 Pokazuj części ciała swoje i Zajączka. Co ma Zajączek czego nie masz Ty?

ZADANIE 3 Wskaż na obrazku, które jajko jest duże, a które małe.

ZADANIE 4 Połącz w pary takie same obrazki.

ZADANIE 5 Rysuj paluszkiem po śladzie.

ZADANIE 6 Znajdź wszystkie jajka na obrazku.

ZADANIE 7 Przygotuj jajeczny eksperyment.

Na jego efekty będzie trzeba czekać, bo aż do wtorku, ale WARTO :-) Cierpliwość to bardzo potrzebna cecha 😉 Jak zrobić eksperyment zobaczysz na filmiku poniżej.

EKSPERYMENT

ZADANIE 8  Wielkanocny zajączek – zabawa oddechowa 🙂
Potrzebne będą:
-gumowa rękawica,
-plastikowy lub styropianowy kubek,
-gumka recepturka,
-słomka,
-nożyk lub nożyczki,
-marker.

Instrukcja do zabawy krok po kroku poniżej:

ZABAWA

ZADANIE 9 Naucz się śpiewać piosenkę o Zajączku – skacz razem z Nim.

PIOSENKA O ZAJĄCZKU

ZADANIE 10 Przygotuj pojemnik na słodycze z motywem Zajączka, możesz użyć do tego słoiczka lub rolki po papierze.

Na zakończenie ZAJĄCZKOWA GIMNASTYKA buzi i języka. Ćwicz razem z Rodzicami. (źródło Logo Kocur – pracownia rozwoju i terapii)

Więcej zabaw z Zajączkiem znajdziecie poniżej na stronie (dzieckiem bądź). Link poniżej. Na końcu pliku znajduje się DYPLOM, który można wydrukować i wręczyć dziecku w nagrodę za dobrze wykonane zadania 🙂

ZADANIA

Zachęcam Rodziców do opowiedzenia przed snem bajki. Można przygotować postacie. Instrukcja poniżej.

BAJKA

Instrukcja jak zrobić zająca i wronę tylko dla rodziców.

Udanej zabawy!

Pani Magda