ZABAWY Z BOCIANEM

Witajcie Drogie Dzieci!

Niedawno przybyła do nas Wiosna a wraz z nią bociany. Z tej okazji przygotowałam dla Was propozycje kilku zabaw.

1.PIOSENKA

Okazuje się, że każdy dzień jest dobry na piosenkę!
Dziś przeganiamy zimę, bo już wiosna za oknem.

Słuchając nagrania spróbujcie zakukać i pokażcie tym samym  jak przeganiacie zimę! (źródło facebook Pani Rytmika).

KLIK

Zaśpiewajcie piosenkę razem z Rodzicami – tekst poniżej

2. ZABAWY RUCHOWE

Teraz troszkę poćwiczcie:

Bociany na łące.
Udajemy, że jesteśmy bocianami. Chodzimy po łące, wysoko unosząc kolana. Co pewien czas zatrzymujemy się, stajemy na jednej nodze, wystawiamy złączone dłonie przed siebie, rytmicznie nimi poruszamy jak dziobem i powtarzamy: Kle, kle, kle, żabki mi się chce.

Przestraszone żabki.
Jesteśmy żabkami. Naśladujemy skoki żabek. Kiedy rodzic klaśnie w ręce oznacza to, że zbliża się bocian. Przestraszone żabki nieruchomieją. Dwa klaśnięcia są sygnałem, że
bocian odszedł, i żabki mogą skakać dalej.

3.ZABAWY PLASTYCZNE

Od soboty gości u nas WIOSNA, a  z wiosną wracają do nas… Bociany. I to właśnie bocian jest bohaterem naszej dzisiejszej pracy.

PS.1  Koniecznie pokażcie Rodzicom gdzie jest dziób, nogi i skrzydła.

PS.2 Jeśli nie macie farb lub nie lubicie się brudzić (co doskonale rozumiem) rączki mogą odrysować Wam na kartce Rodzice i później ten kształt wyciąć.

Kolejny pomysł na wykonanie bociana (potrzebny będzie talerzyk papierowy, wycięte paski brązowego papieru i wata). Ćwiczcie rączki wycinając paski papieru i  formując kulkę z waty (źródło Przedszkolne Pomysły).

Chętne dzieci mogą wykonać dodatkowe zadanie:)

bocian

4. FILM

Na zakończenie zachęcam do zobaczenia WYWIADU Z BOCIANEM   (źródło Lulek.tv)

KLIK

Mam nadzieję, że będziecie dobrze się bawić.

Pani Magda