WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W MIKOŁOWIE

Dnia 22 czerwca 2017 r. dzieci odwiedziły jednostkę straży pożarnej w Mikołowie.

W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze  przyjście.  Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Podczas rozmowy o bezpieczeństwie z pracownikami straży, przedszkolaki utrwaliły sobie numer ratunkowy straży pożarnej, zobaczyły, jak wygląda wóz strażacki wewnątrz i pomierzyły kaski ochronne. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi,  wypadków drogowych lub innych katastrof. Mogliśmy też obserwować ćwiczenia strażackie  oraz  przy pomocy dzielnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu Najwięcej emocji wzbudziła jednak jazda koszem strażackim. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały upominki, a także zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Olszówka za zorganizowanie spotkania.