WIZYTA STRAŻAKA

Dnia 5 grudnia do przedszkola przybył strażak – tata Mielenki i Michała. Na początku nasz gość opowiedział przedszkolakom czym zajmują się strażacy: dzieci były zaskoczone, gdyż myślały, że strażacy gaszą tylko pożary, a tymczasem dowiedziały się, że są wzywani do różnych akcji na lodzie, na wodzie, do wypadków, a nawet do pomagania zwierzętom. Dzieciaki dowiedziały się jaki jest numer alarmowy do straży, kiedy i w jaki sposób należy go używać oraz dlaczego nie można się nim bawić.

Poznały szereg sprzętów strażackich oraz elementy stroju strażaka. Miały okazję taki strój przymierzyć i przekonać się na własnej skórze jaki jest ciężki.Na koniec przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek od Pana Strażaka. Serdecznie dziękujemy , że tak wspaniale zorganizował Pan czas naszym dzieciakom. Zapraszamy częściej!!!