WIZYTA PANI DOMINIKI – LOGOPEDY

Dnia 18 maja  do naszej sali przybył gość, pani Dominika – nasz logopeda,która przeprowadziła cykl zabaw usprawniających narządy mowy. Dzieci uczyły się prawidłowego wdechu i wydechu podczas różnych ćwiczeń oddechowych. Na początek dmuchały przez słomkę do butelki z wodą. Największą atrakcją była jednak specjalna Dmuchajka. Zadaniem dziecka było nabranie dużej ilości powietrza przez nos i wypuszczenie mocnym strumieniem przez usta tak aby uniosła się styropianowa piłeczka. Zabawy z Dmuchajką ćwiczą siłę wydechu oraz utrwalają prawidłowy tor oddychania (mając słomkę w ustach nie da oddychać się przez usta). Następnie dzieci puszczały bańki mydlane, a także dmuchały na piórka.Wszystkie ćwiczenia oddechowe, słowne i artykulacyjne przeplatane były tym co ,,Zajączki’’ lubią najbardziej – zabawami ruchowymi. Na zakończenie dzieci zlizywały z patyczka pyszną nutellę. Pani Dominice serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie bowiem ćwiczenia i zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.