SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM W GRUPIE ZAJĄCZKI

Dnia 29 listopada gościliśmy w naszej grupie niezwykłego gościa mamę Marysi, która jest ratownikiem medycznym. Na samym początku Pani Kasia pokazała dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczyła dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśniła również na czym polega jej praca oraz  udzieliła nam informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały jak należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość  samodzielnego bandażowania misia.  Nasze dzielne przedszkolaki z ufnością weszły także w rolę pacjenta, pozwoliły założyć sobie kołnierz ortopedyczny, a także pozwoliły usztywnić (za pomocą szyny) swoje kończyny.  Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”.   Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszemu Gościowi – Pani Kasi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką  PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.