SEGREGUJEMY ŚMIECI

Dzień dobry Zajączki!!! 🙂

Dzisiaj porozmawiamy sobie o segregowaniu śmieci. Jest to bardzo ważne dla naszej planety, aby była cały czas uśmiechnięta 🙂

Na początek przywitamy się z naszymi zwierzątkami z wiejskiego podwórka. Czy pamiętacie jak się nazywa: krowa, świnia, kura, owca i kaczka po angielsku? Wyciągnijcie rączkę, bo zaraz każdy paluszek zamieni się w jedno z tych zwierzątek. Patrzcie uważnie, śpiewajcie, a odpowiedni paluszek niech zgina się i prostuje w tańcu.

FINGER FAMILY FARM ANIMALS

Co to znaczy: How do you do? Wiecie? Każde zwierzątko Wam zadało to pytanie. A to znaczy nic innego tylko: Jak się dzisiaj masz? A jak możemy odpowiedzieć na to pytanie? Na przykład: I’m happy !!! – Jestem szczęśliwy !!! albo I’m sad. – Jestem smutny.

Zobaczcie krótki filmik i powiedzcie rodzicom, jaki humor mają dzisiaj nasze żuczki.

HAPPY

Jak myślicie, dlaczego żuczki są szczęśliwe? A Wy, jak się dzisiaj macie? How are you today? Are you happy? Czy jesteście szczęśliwi? Jeśli tak, to powiedzcie: I’m happy !!!

A teraz zapraszam Was na spotkanie z Kicią Kocią. Posłuchajcie, co Kicia Kocia chce Wam powiedzieć ważnego o śmieciach.

KICIA KOCIA. CO Z TYMI ŚMIECIAMI?

Czy już wiesz, co Kicia Kocia robi ze śmieciami? Tak, masz rację, segreguje je. Zobacz teraz do jakich pojemników Kicia Kocia wrzuca śmieci.

Wykonaj następujące zadania:

  • znajdź pojemnik: jeśli zobaczysz u góry małą strzałkę obok plamki z kolorem – znajdź mały pojemnik w podanym kolorze, jeśli zobaczysz dużą strzałkę – znajdź duży pojemnik w podanym kolorze.

ZNAJDŹ POJEMNIK – źródło: Janauczycielka.com

  • akcja segregacja: zastanów się, do którego pojemnika wrzucisz śmieci?

AKCJA SEGREGACJA – źródło: Janauczycielka.com

BRAWO!!!

WELL DONE!!! – Dobra robota!!!

Na koniec poruszamy się trochę. Posłuchajcie piosenki i znajdźcie jedną rzecz wokół siebie w danym kolorze.

FIND SOMETHING…

Miłego dnia Wam życzę!!!

Pozdrawiam!!!

Pani Gabrysia

 

Wielkość czcionki
Kontrast