PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Dzień dobry Kochani 🙂

Dzisiaj dowiemy się kolejnych ważnych rzeczy o naszym Kraju. Pamiętacie nasze symbole narodowe, które poznaliśmy wczoraj?

„Polska”
R. Przymus

Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.❤️
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,🚶‍♂️🚶‍♀️
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna.❤️

Wczoraj obchodziliśmy DZIEŃ TAŃCA . Zatańczymy  teraz do piosenki z  filmu „Król Lew”. Naśladujcie ruchy 🙂

TANIEC

Czy wiecie jak nazywa się morze w Polsce? Potraficie pokazać je na mapie? Rodzice Wam pomogą 🙂 A góry? Poniżej znajdują się obrazki z górami oraz morzem Polski. Byliście kiedyś w tych miejscach? Czy podobało się Wam tam? Co ciekawego tam zobaczyliście?

Jak już wczoraj mówiliśmy piękny jest nasz kraj 🇵🇱 Rozciąga się – od Morza do Tatr!
Nasze polskie morze, nad które wielu z Was wyjeżdża na wakacje to oczywiście MORZE BAŁTYCKIE🌊, a nasze góry nazywają się TATRY.

Kolejna propozycja  to tajemnicza opowieść o: morzu 🌊 łódce 🛶człowieku 🚣‍♂️ rękach👐 sieciach 🕸 rybach 🐟🐠 monetach💰 i twarzach 👧👦🧒. Piosenka nie jest łatwa i wymaga nie lada skupienia. Zachęcam do zabawy całą rodzinę. Naśladujcie ruchy 🙂

PIOSENKAMORZE BAŁTYCKIE

Za kilka dni będziemy obchodzić bardzo ważne święto dla naszego kraju- ŚWIĘTO KONSTYTUCJI.

Polska to nasza ojczyzna – kraj, w którym się urodziliśmy,  kochamy go, dlatego zrobimy SERCE dla naszej ojczyzny.

Wysłuchajcie piosenki pt. „Serce dla Polski”. Wykonajcie papierowe serce lub flagę dla Polski podobne do tych, które dzieci trzymają na nagraniu i na załączonych zdjęciach. Wasze serca możecie ozdobić według własnego pomysłu. Wykorzystajcie bloki, bibuły, wycinanki i inne materiały. Kiedy już Wasze serca i flagi będą gotowe, możecie spróbować zaśpiewać piosenkę i razem z dziećmi na nagraniu wykonać do niej układ taneczny.

PIOSENKA SERCE DLA POLSKI

TEKST  Serce dla Polski” Monika Kluza

Serce dla Polski dzisiaj składamy

Z sercem dla Polski pięknie śpiewamy

Biało – czerwone serca dziecinne.

Piękne są nasze barwy ojczyste.

Kiedy powiewa flaga na niebie,

Chcemy świętować i być blisko siebie.

A gdy Mazurka, wzruszeni śpiewamy,

Wiemy, że razem dziś wszystko przetrwamy.

Biały Orzeł łączy nas

To polskości wieczny skarb.

Biel i czerwień, siły znak.

Polska to nasz piękny kraj!

Kto z Was ma ochotę może wykonać poniższe zadania 🙂

Na zakończenie QUIZ 🙂 Rodzice na pewno Wam pomogą.

QUIZ – CO WIEM O POLSCE?

Miłej zabawy!