LUBIMY SIĘ BAWIĆ I CZYTAĆ

Zapraszam do wspólnej zabawy !!! 🙂

Przywitajmy się piosenką.

HELLO SONG

W piosence pojawiły się nowe słowa:

• I’m hungry. – Jestem głodny.
  • I’m tired. – Jestem zmęczony.

How are you today? Możecie odpowiedzieć: I’m great!!! 🙂

Jestem ciekawa, jak się dzisiaj czuje pan Steve i Maggie. Zobaczcie krótki filmik.

HAPPY AND SAD

Powiedzcie rodzicom, dlaczego pan Steve był szczęśliwy, ale też i smutny?

Skoro znacie słowo HAPPY i SAD, to nauczymy się dzisiaj nowej piosenki. Pokazujcie tak, jak w piosence.

IF YOU’RE HAPPY

To jeszcze nie koniec klaskania 😉 Pobawimy się rączkami w chowanego. Śpiewajcie i bawcie się.

RĄCZKI KLASZCZĄ

A teraz usiądźcie wygodnie i sprawdzimy, czy już znacie dobrze kolory i potraficie liczyć – oczywiście z pomocą rodziców, jeśli będzie trzeba. A pomogą nam w tym nasze zwierzątka z farmy.

LICZYMY KOLOROWE KULKI

Wykonajcie dwa zadania:

• policzcie i połączcie ze sobą taką samą ilość paluszków w rączkach
  • nazwijcie zwierzątka i znajdźcie ich cienie

KARTY PRACY

Wczoraj było wielkie święto wszystkich książek, więc dzisiaj mam dla Was niespodziankę. Poznajcie naszą nową bohaterkę Lenę. Lena tak jak Wy chodzi do przedszkola, ale jest trochę starsza od Was, bo ma 6 lat. Posłuchajcie, na co tak długo Lena czekała?

LENA – JAK DŁUGO MAM JESZCZE CZEKAĆ?

A czy Wy potraficie na coś czekać? Myślę, że niektórzy, nie mogą się już doczekać wspólnych zabaw w przedszkolu, ale nie martwcie się, wkrótce zobaczycie Waszych kolegów i koleżanki.

Jeśli macie ochotę na zabawę kulkami, możecie pobawić się tak:

Miłego dnia Wam życzę !!!

Pani Gabrysia