KOLOROWY MOTYL

Dzień dobry Dzieci !!! 🙂

Gdy tylko poczuję wiosenne słońce, zaczynam latać po łące.

Mam skrzydła kolorowe, delikatne…

Kim jestem odgadniesz, przecież to łatwe. 🙂

Czy już wiecie, kogo zaprosimy dzisiaj do zabawy?

Wiosna zagościła u nas na dobre, słonko coraz mocniej grzeje, a na łące będą pojawiać się motyle. Ale zanim je zobaczycie, poznajcie pewną bardzo głodną gąsienicę.

BARDZO GŁODNA GĄSIENICA

Pamiętacie, co gąsienica jadła w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę? Policzcie z rodzicami przysmaki, które zjadła gąsienica.

Jak nazywał się domek gąsienicy?

Kim stała się gąsienica, kiedy wyszła ze swojego domku?

Zobaczcie, jak to się stało:

POCZWARKA ZAMIENIA SIĘ W MOTYLA

A tak wyglądają inne motyle. Zwróćcie uwagę, jaki piękny jest paź królowej:

Rozetnijcie z rodzicami obrazki i spróbujcie je ułożyć w odpowiedniej kolejności. Najpierw jajeczko, potem gąsienica, następnie poczwarka, a na końcu piękny motyl. 🙂 Brawo !!!

ROZWÓJ MOTYLA

Ułóżcie wzorek na gąsienicy. Zobaczcie w jakim kolorze są kółeczka i układajcie najpierw jeden kolor, potem drugi, a na końcu przeczytajcie wzorek jeszcze raz od początku. Podpowiedź dla rodziców: zaczynamy od lewej strony 😉

GĄSIENICA – KARTA PRACY

Zaśpiewajcie piosenkę i zatańczcie motyli taniec. Zamiast wstążeczek możecie wziąć do rączek kolorowe chustki i machać nimi jak skrzydełkami tak, jak w piosence:

Wiosna, wiosna, urodziły się motyle.

Wiosna, wiosna, tęczą wita nas.

Wiosna, wiosna, przyleciało ptaków tyle.

Wiosna, wiosna, to słoneczny czas.

WIOSNA URODZIŁY SIĘ MOTYLE – PIOSENKA I TANIEC

Obrysuj paluszkiem motylka bez odrywania rączki. Zacznij od miejsca, gdzie pokazuje strzałka:

MOTYL – OBRYSUJ PALUSZKIEM

Policzcie razem z motylkami kwiatki. Każdy motyl powinien otrzymać tyle kwiatków, ile ma kropek. Wskazujcie paluszkiem kwiatek i głośno liczcie. Ciekawa jestem, komu uda się policzyć do 6.

MOTYLKI  i  KWIATKI

Rozetnijcie z pomocą rodziców obrazki i układajcie motyle według wzoru:

MOTYLE – UKŁADANKA

Na koniec wyczarujemy motyla. Potrzebujemy do tego: papierowe ręczniki kuchenne, pisaki i naczynie z wodą. Na jednym ręczniku rysujemy kontury obrazka czarnym pisakiem, nakładamy na niego drugi ręcznik i dzięki temu, że ciut prześwituje, widzimy gdzie kolorować pomiędzy czarnymi konturami. Chowamy kolorową część pod konturami. Na tackę nalewamy trochę wody. Wkładamy do wody nasz obrazek -dzieci będą zaskoczone 🙂

Zobaczcie filmik, na którym są pokazane czarodziejskie motyle oraz inne pomysły na zabawę z motylkami:

WIOSENNE MOTYLE – PROPOZYCJE ZABAW

W wolnej chwili zobaczcie:

LULUŚ RYSUJE MOTYLA

MOTYLEK – BAJKA

Miłego dnia Wam życzę !!!

Pani Gabrysia