JESIENNA MUZYKA

Witam ZAJĄCZKI!

DZIŚ BĘDZIE DUŻO MUZYKI…

Na początek mam dla Was ciekawą propozycję: 🙂

Ćwiczenia oddechowe do których potrzebne będą:

•  wycięta papierowa chmurka z kartki A 4
  • kilka wyciętych papierowych kropelek
  • słomka

Zadanie polega na przyłożeniu słomki do papierowej kropelki, wciągnięciu powietrza ustami i w ten sposób przeniesienia kropelki na chmurkę.

SUPER ZABAWA! Prawda?

Kolejne zadanie dla Was przedszkolaki:

Zatańcz jak listek na wietrze do muzyki (poniżej link),

MUZYKA RELAKSACYJNA

• tańcz na ile masz ochotę 🙂

Uwaga drogie przedszkolaki – połączymy sobie wczorajsze kropelki wody i dzisiejszą muzykę, powstanie wówczas kolejne zadanie:

Zabawa twórcza „Szklana harfa”

Potrzebne będą:

• kilka kieliszków najlepiej różnej wielkości
  • troszkę wody na talerzyku
  • oraz odrobinę cierpliwości 🙂

Do kieliszków nalewamy różną ilość wody. Zwilżamy delikatnie opuszki palców i przesuwamy nimi po krawędziach kieliszków.

Każdy kieliszek będzie prezentował różną wysokość dźwięków. (Najpierw rodzic próbuje, trzymając mocno tylko i wyłącznie nóżkę kieliszka :), następnie dziecko, jeżeli ma ochotę.

Jednak zanim przejdziemy do zabawy proponuję obejrzeć wspaniałych artystów (może to będzie prawdziwa motywacja do zadania 🙂

SZKLANA HARFA

Powodzenia!!!

Ciekawa jestem ile dźwięków udało Wam się wydobyć, bo ja naprawdę zagrałam na szklanej harfie wg. powyższych wskazówek 🙂

Na koniec powtórzmy poznaną piosenkę:

Licz głośno kropelki, skacz do góry na słowo kap. Postaraj się zapamiętać początkowy fragment piosenki.

JUTRO KOLEJNE ZADANIA!    ZAPRASZAM

Pozdrawiam!