GÓRNIK

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Tradycyjnie 4 grudnia gościliśmy przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów4. Zaproszonych górników, ubranych w galowe mundury, przedszkolaki w tym roku powitały specjalnym programem artystycznym. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, recytując, tańcząc i śpiewając. Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni, pokazali jak wygląda węgiel i kilof. Dzieci miały także możliwość przymierzyć czapkę górniczą czyli czako. Na koniec przedszkolaki w ramach podziękowań za miłe przywitanie i występy otrzymały od zaproszonych gości słodką niespodziankę, a górnicy otrzymali laurki.