DZIEŃ STRAŻAKA

Z okazji Dnia Strażaka, który obchodzimy 4 maja do przedszkola przybył Pan Darek Bogdanik , strażak z PSP Pszczyna. Na początku Pan Darek opowiedział dzieciom czym zajmują się strażacy. Dzieci były niecko zaskoczone, gdyż myślały, że strażacy gaszą tylko pożary, a tymczasem dowiedziały się, że są wzywani są do różnych akcji na lodzie, na wodzie, do wypadków, a nawet do pomagania zwierzętom! Przedszkolaki przypomniały sobie jaki jest numer alarmowy do straży, kiedy i w jaki sposób należy go używać oraz dlaczego nie można się nim bawić. Poznały szereg sprzętów strażackich oraz elementy stroju strażaka. Miały okazję taki strój przymierzyć i przekonać się na własnej skórze jaki jest ciężki;-) Na koniec przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Panu Darkowi, że tak wspaniale zorganizował czas naszym dzieciakom. Zapraszamy częściej!!!

Opracowała:Klaudia Trójca-Tetłak