DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE ZAJĄCZKI

W środę 9 listopada, w grupie Zajączki obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego to wydarzenie w naszej grupie miało  przypomnieć dzieciom jak ważne są bajki i że warto do nich powracać! W tym wyjątkowym dniu, dzieci przyszły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie, segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych.

Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Na koniec święto bajkowych postaci uczciliśmy wspólną zabawą z chustą ! Radości było co nie miara ! Na zakończenie wychowankowie kolorowali wylosowaną postać z bajki . Przy okazji poznały bajki o jakich wcześniej nie słyszały 😉 Na przykład Pocahontas 😉                                    Dziękujemy rodzicom za współpracę !

Opracowała: Klaudia Trójca- Tetłak