DZIEŃ MISIA I CZEKOLADY W GRUPIE ZAJĄCZKI

25 listopada obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Misia i Czekolady”. Tego dnia Panie i dzieci przyszły do przedszkola ubrane na „czekoladowo”, czyli w kolory brązu. Każdy mógł też przynieść swojego ulubionego pluszaka i wyrób czekoladowy. Z okazji święta tego smakołyku dzieci poznały historię powstania czekolady, dowiedziały się, z czego jest zrobiona, poznawały różne rodzaje czekolad oraz ich smak. Maluchy miały również okazję poznać proces powstawania czekolady poprzez projekcję filmu  a oprócz tego cały dzień trwała świetna zabawa z udziałem naszych pluszaków. Przedszkolaki wysłuchały także opowiadania „O misiu, który uwielbiał czekoladę” i zrozumiały, że spożywana w dużych ilościach może szkodzić zdrowiu. Natomiast umiar w jej jedzeniu pozwoli się nam cieszyć dobrym samopoczuciem. Nasz bohater tygodnia SZYMEK przygotował dla nas czekoladowe księżyce, które bardzo wszystkim smakowały. Na zakończenie kolorowaliśmy i wyklejaliśmy plasteliną sylwetki misia- bohatera dnia.