DZIEŃ DENTYSTY I DZIEŃ KOBIET

Dzień Dentysty to wspaniała okazja aby przypomnieć naszym przedszkolakom jak ważne jest dbanie o zęby i choć nasz gość musiał przełożyć spotkanie to i tak świetnie się bawiliśmy ! W tym dniu zajęcia prowadzone były z zakresu profilaktyki i edukacji stomatologicznej, w celu oswojenia dzieci z koniecznością regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Jurek Łakomczuszek”, po czym dzieliły się swoimi doświadczeniami z pierwszej wizyty u dentysty. Dzieci wspólnie z panią stworzyły również kodeks z poradami na piękny i zdrowy uśmiech oraz wymieniały produkty, których należy ograniczać, aby mieć zdrowe i mocne zęby. Przy okazji przeliczaliśmy i porównywaliśmy ilość ząbków oraz ćwiczyliśmy nasze paluszki rozcierając plastelinę. Nie zabrakło szaleństw przy piosence „Szczotka pasta, kubek ciepła woda”. To był bardzo intensywny dzień ! W tym dniu obchodziliśmy także Dzień Kobiet. Z tej okazji  Maja, Marysia i Emilka upiekły z mamusiami dla wszystkich dzieci czekoladowe muffiny. Wszyscy ze smakiem rozkoszowali się słodkim poczęstunkiem. Przez cały dzień chłopcy starali się być mili i uprzejmi dla dziewczynek. Jeśli jednak wydarzyło się coś niemiłego, to szybciutko przepraszali za niewielkie złośliwości. Do pań uśmiechali się promiennie i starali się nie psocić.  Dzieci wykonały także drobne upominki.

Opracowała:Klaudia Trójca-Tetłak