DZIEŃ CZERWONY

„Czerwony dzień” i jednocześnie dzień św. Walentego (czyli „Walentynki”) obchodziliśmy we wtorek 14 lutego. W tym dniu dzieci ubrane na czerwono, uczestniczyły w wesołych zabawach i grach podporządkowanych tematyce zajęć. Dzieci poznały kolor czerwony oraz zdrowe owoce i warzywa w tym kolorze. Wspólnie z nauczycielem dzieci określały ich kolor, smak, zapach oraz wielkość. Chętne dzieci brały udział w degustacji poznanych owoców i warzyw. Następnie przeczytaliśmy dobrze znaną nam baśń pt. Czerwony Kapturek i z wielkim zaciekawieniem, a nawet zdumieniem, oglądaliśmy umieszczone w książce ilustracje, ponieważ były nietypowe i niesamowicie zaskakujące. Bardzo nam się one podobały i rozwijały naszą wyobraźnię! Po skończonych zajęciach chętne dzieci bawiły się przedmiotami z czerwonego kącika tematycznego, np. koralami, torebkami, samochodami czy maskotkami i pacynkami. Po dzisiejszym dniu chyba każdy z nas jest już ekspertem od koloru czerwonego i jego odcieni! A naszych Rodziców zachęcamy do utrwalania znajomości tego koloru też w domu!