DZIECI ŚWIATA

Dzień dobry Zajączki !!! 🙂

1 CZERWCA czyli w poniedziałek wszystkie DZIECI NA  CAŁYM ŚWIECIE BĘDĄ MIAŁY SWOJE ŚWIĘTO. Również i Wy. Zapraszam Was dzisiaj w podróż, podczas której poznacie dzieci z innych krajów. Zobaczycie jak wyglądają i w jakich domach mieszkają. 🙂

Zaśpiewajcie piosenkę i róbcie tak: CLAP YOUR HANDS, STOMP YOUR FEET, TOUCH YOUR NOSE. Powiedzcie rodzicom jak się dzisiaj macie: How are you today? i odpowiedzcie: I’m happy. I’m great. 🙂

WELCOME SONG

Czy Wy wiecie, jakie dzieci są na świecie? Posłuchajcie bajki.

MY DZIECI ŚWIATA – OPOWIADANIE

Posłuchajcie piosenki i powiedzcie, czego dzieci na całym świecie potrzebują?

JESTEŚMY DZIEĆMI – PIOSENKA

Nauczcie się refrenu piosenki:

Jesteśmy dziećmi! Chcemy miłości!
Jesteśmy dziećmi! Chcemy radości!
Chcemy by często tulono nas
I żeby miło płynął nam czas.

Przyjrzyjcie się jeszcze raz ilustracjom dzieci z różnych stron świata. Poproście rodziców, żeby Wam przeczytali skąd te dzieci pochodzą. Zwróćcie uwagę, jak są ubrane. To Wam pomoże wykonać następne zadania.

Zanim przejdziemy do zadań, powtórzymy kolory po angielsku. Poszukajcie wokół siebie czegoś w kolorze, który usłyszycie w piosence.

I SEE SOMETHING BLUE

Wykonajcie kilka zadań:

• wskażcie domki, w których mieszkają dzieci:
  • skąd pochodzą dzieci? Poproście rodziców o pomoc:
  • gdzie ukryły się dzieci?

WSKAŻ PALUSZKIEM, GDZIE UKRYŁO SIĘ DZIECKO – ĆWICZYMY SPOSTRZEGAWCZOŚĆ

• połącz w pary dziewczynkę i chłopczyka tego samego pochodzenia:
  • pokoloruj wybrany domek, zastanów się, które poznane wcześniej dziecko, może w nim mieszkać:

Gdybyśmy odwiedzili wszystkie dzieci na świecie w ich przedszkolach, z pewnością zaśpiewalibyśmy razem tak:

A RAM SAM SAM – ZABAWA RUCHOWA

Życzę Wam cudownego Dnia Dziecka, abyście spędzili niezapomniane chwile ze swoimi rodzicami. 🙂

Zaśpiewajcie na koniec:

BYE BYE GOODBYE