CO SŁYCHAĆ NA FARMIE?

Hello children !!!

How are you today? – Jak się dzisiaj macie?

Are you ready? – Jesteście gotowi?

Let’s go on the farm today!!! – Zapraszam dzisiaj na farmę.

Pamiętacie piosenkę o misiu? Zaśpiewajcie ją tera i pokazujcie odpowiednie części swojego ciała. Na końcu misiu śpiewa o 4 łapach – four paws, których nie pokażecie, ale możecie pokazać najpierw swoje rączki, a potem nóżki – to będą łapy misia. Zastanówcie się, czy dziewczynka kocha swojego misia i co to znaczy: I love my teddy bear.

MY TEDDY BEAR

Zapraszam teraz na farmę. Zgadnijcie, jakie zwierzątko wyjrzy przez okno? Nazwijcie kolory okien po angielsku.

WHAT IS IN THE WINDOW?

Poszukajcie zwierzątek z panem Steve’em i Maggie. Odpowiedzcie na pytanie: What can you see? Zaśpiewajcie z panem Steve’em piosenki o zwierzątkach:

• I can see a cow. A happy cow. – Widzę owcę. Szczęśliwą owcę.
  • I can see a horse. A lazy horse. – Widzę konia. Leniwego konia.
  • I can see a goat. An angry goat. – Widzę kozę. Groźną kozę.
  • I can see a sheep. A sleepy sheep. – Widzę owcę. Śpiącą owcę.
  • I can see a pig. A hungry pig. – Widzę świnię. Głodną świnię.

STEVE AND MAGGIE WITH FARM ANIMALS

Przeczytajcie z rodzicami krótkie opowiadanie i powiedzcie, co robią na co dzień zwierzęta na wiejskim podwórku.

Dopasujcie zwierzątka do ich kształtów. Przypomnijcie sobie ich nazwy po angielsku.

DOPASOWYWANIE KSZTAŁTÓW

Znajdźcie zwierzątka, które schowały się za drzewami i innymi przedmiotami. Ciekawe, jak szybko je wypatrzycie. 😉

ĆWICZYMY SPOSTRZEGAWCZOŚĆ

Wybierzcie zwierzątko, które usłyszycie.

KOGO SŁYSZYSZ?

Co to za zwierzątko? Rozwiążcie zagadki.

Zobaczymy teraz jakie zwierzątka mogą zrobić nasze magiczne rączki i nóżki. Przygotujcie farby i poproście o pomoc rodziców.

DLA CHĘTNYCH NA WEEKEND 🙂

Możecie zagrać z rodzicami w DUBLE – już znasz tą grę. Ale tym razem spróbujcie naśladować odgłosy zwierząt. Jeśli ktoś znajdzie takie samo zwierzątko na obrazku niech nie wypowiada jego nazwy, ale wyda odgłos tego zwierzątka. 🙂

DUBLE – ZWIERZĘTA WIEJSKIE

Zapraszam na wycieczkę do innego przedszkola, gdzie dzieci również poznawały wiejskie zwierzątka.

DOMOWE PRZEDSZKOLE – CO SŁYCHAĆ NA WSI?

Bawcie się dobrze !!!

Pozdrawiam wszystkich !!!