BOHATER TYGODNIA- MILENKA OLSZÓWKA

Od października w grupie maluszków ruszył projekt edukacyjny „ Bohater tygodnia” Ćwiczenie to polega na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku z grupy. W ciągu tego tygodnia nasz bohater będzie najważniejszą osobistością grupy, a za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów każdego dnia opowie coś o sobie. Głównym celem tego ćwiczenia jest zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzeżenie różnorodności grupy. Szczegółowymi celami jest:
– indywidualne traktowanie każdego dziecka
– pokazanie wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne
– sprzyjanie relacji dom-przedszkole
– tworzenie postaw prospołecznych (ćwiczenie uczy, że należy dzielić się swoimi rzeczami,
okazywać uczucia innym, należy być cierpliwym
– sprzyjanie komunikacji ustnej ( w ciągu tygodnia dochodzić będzie do różnych rozmów, w trakcie których dziecko – bohater udzielać będzie wyjaśnień a jego koledzy i koleżanki będą zadawać pytania
– motywowanie i zainteresowanie (poruszane wątki będą dotyczyć rzeczywistości, która
otacza dziecko oraz jego autentycznych doświadczeń)

Jako pierwsza została wylosowana MILENKA OLSZKÓWKA 😉 Milenka przez cały tydzień nosiła medal „ Bohatera tygodnia” i opowiadała nam o swojej rodzinie. Wspólnie  z rodzicami przygotowała album w którym znajdowały się ciekawe zdjęcia i opisy . Dowiedzieliśmy się o Milence wiele ciekawych rzeczy ! Już wiemy jakie potrawy i  książki najbardziej lubi oraz znamy jej ulubione zabawki 😉 Dowiedzieliśmy się również, że tata Milenki jest strażakiem ! Mamy nadzieję że kiedyś przyjdzie do naszego przedszkola i poznamy go osobiście ! Rodzicom-serdecznie dziękujemy za współpracę !

Opracowała: Klaudia Trójca-Tetłak