BOHATER TYGODNIA – Mateusz Nowrotek

MATEUSZEK jako bohater tygodnia przygotował plakat zawierający wspaniałe zdjęcia. Opowiedział nam  o każdym z nich, o swojej rodzinie, wspólnych wycieczkach rowerowych i podróżach. Opowieści tych słuchaliśmy z zapartym tchem. Dowiedzieliśmy się, że Mateuszek bardzo lubi spędzać czas ze swoim dziadkiem Krzysiem i pomagać mu w wykonywaniu męskich zajęć. Wspólnie z mamą upiekł i przyniósł ciasteczka serowe z marmoladą. Bardzo smakowały one dzieciom, a ponieważ Mateuszek przygotował dla każdego przepis, dzieci mogą je teraz upiec w swoich domach. Mateuszek przygotował również dla dzieci zadania specjalne: po wspólnym ułożeniu puzzli poznaliśmy ulubione bajki Mateusza, przygotował on także dla każdego dziecka kolorowankę ze swoją ulubioną postacią bajkową. Pokolorowaliśmy je pastelami i sprawiło nam to wielką frajdę bo ulubieni bohaterowie Mateusza są też naszymi ulubionymi postaciami. Ostatniego dnia Mateuszek przyniósł do przedszkola swoje ulubione zabawki i to nie lada jakie bo w rozmiarze XXL. Tego dnia każdy z nas miał możliwość samodzielnego poprowadzenia tak dużego pojazdu, a zainteresowani byli nie tylko chłopcy ale również dziewczynki. Słuchaliśmy również bajek Misia i Margolci.  Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i kreatywność.