BOHATER TYGODNIA – Jasiu Rolski

Nasz bohater przyniósł folder ze zdjęciami i opowiedział nam o swojej rodzinie. Tata Jasia jest górnikiem, a mama nauczycielką. Chłopiec ma starszego brata Wojtka, z którym uwielbia się bawić – grać w piłkarzyki, bawić się w gospodarstwo, straż pożarną, a także budować z klocków lego.
Jasiu interesuje się piłką nożną- jego ulubiona drużyna to Borussia Dortmund. Posiada koszulkę w barwach swojej ulubionej drużyny, a także autograf od samego Łukasza Piszczka.  Ulubioną zabawkę piłkarzyki przyniósł do przedszkola, a nasza sala zamieniła się w boisko do gry- grali wszyscy mali i duzi, chłopcy i dziewczynki. Dowiedzieliśmy się, że Jasiu najbardziej lubi jeść frytki z keczupem, płatki z mlekiem, buraczki i kukurydzę gotowaną. Ale też jak każde dziecko uwielbia lody, nutellę i czekoladę. Kiedy dorośnie chciałby zostać górnikiem, farmerem lub piłkarzem.  Ulubione bajki chłopca to Świnka Peppa, Bolek i Lolek, Dora, Strażak Sam, Spange Bob, Bąbelkowy Świat Gupików, Psi Patrol, Supa strikas.  Jasiu przyniósł pokazać nam  swoje ulubione zabawki- auto, pieska, który zjadał kości, maskotki. Oglądaliśmy ulubione książki o strażakach i  psach. Jasiu przyniósł też ulubione puzzle ,a naszym zadaniem było ich ułożenie. W przedszkolu odwiedziła nas mama Jasia, która na co dzień pracuje w przedszkolu. Przeprowadziła ona z nami zajęcia sportowe: chodziliśmy po równoważni, rzucaliśmy piłki do kosza, staraliśmy się utrzymać równowagę na szczudłach, a także graliśmy w kręgle. Największą atrakcją były krążki sensoryczne, posiadające różną fakturę i kolory  po których chodziliśmy stopami, dotykaliśmy rękoma. Wrażenia dotykowe były niesamowite. Nie lada zadaniem było dla nas wyciągnięcie cukierka za pomocą specjalnych szczypców. Odwiedziła nas także babcia Jasia, która przeczytała nam bajkę „Lokomotywa dziadka”i „Przygody listonosza Pata”. Najbardziej jednak podobała się nam opowieść o Jasiu i zaczarowanej fasoli- wszyscy słuchali jak zaczarowani. Dziękujemy Rodzicom a zaangażowanie, a także mamie i babci Jasia za  odwiedziny i niezapomniane wrażenia.