BOHATER TYGODNIA – Gabryś Pławecki

Nasz bohater przygotował razem z rodzicami folder ze zdjęciami, z którego mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o naszym koledze. Gabryś interesuje się rolnictwem, a najbardziej maszynami- przyniósł jedną z nich do przedszkola, a nawet zademonstrował jej działanie i opowiedział jaką pracę wykonuje w polu. Oglądaliśmy książeczkę o różnych pojazdach, która dodatkowo się rozkładała. Chłopiec pokazał nam przepiękny obrus, osłonki na kubki i korale, które wykonała jego babcia. Nasz bohater lubi poznawać nowe miejsca- bardzo podobała mu się wycieczka do kopalni w której pracuje jego tata oraz wycieczka podczas której mógł zobaczyć prawdziwy czołg. Uwielbia zabawy na podwórku, lubi też  zabawy klockami i rysowanie. Przyniósł grę Twister a my mieliśmy okazję sprawdzić, kto cieszy się najlepszą formą. Lewa noga na zielonym, prawa ręka na czerwonym- trzeba było utrzymać równowagę, bo gdy się upadło odpadało się z gry. Gabryś oprócz tego, że jak każde dziecko uwielbia się bawić pomaga  także swojej mamie w codziennych obowiązkach. Stara się jeść zdrowo, choć nie ukrywa, że bardzo smakują mu też słodycze- dla nas upiekł z mamą bardzo słodziutkie babeczki.  Gabryś przyniósł także rzutnik do bajek . Dla wszystkich była to nie lada atrakcja.  Wszystkie dzieci  z zaciekawieniem patrzyły na dziwny przedmiot z soczewką i pokrętłem oraz skrzyneczkę pełną małych pudełek z czymś, co przypominało filmy do aparatu. Okazało się, że to bajki. W sali zgasło światło, a na ekranie pojawiła się plansza tytułowa bajki: „O szyszkowym dziadku”. A później obrazek po obrazku i króciutki tekst, który czytała nam Pani.  Dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie oraz możliwość poznania przez dzieci dawnego sposobu oglądania bajek. Okazało się, że bajki z rzutnika pomimo upływu lat i pomimo tego, że już nikt ich nie produkuje, przyciągają uwagę najmłodszych.