UCZYMY SIĘ LICZYĆ PIENIĄDZE

WITAJCIE KOCHANESamorządowe Przedszkole w Iłży ŻABKI !

Posłuchajcie opowiadania- „Wyprawa na zakupy”.

• Odpowiedz na pytania:Dlaczego tatuś i Ania pojechali do sklepu?Jak zachowywała się dziewczynka w sklepie?Czy tatuś kupił lalki dla obu dziewczynek? Dlaczego Ania nie mogła zapłacić za lalkę swoimi pieniędzmi? Jak sadzicie dlaczego  rodzice nie kupują  dzieciom wszystkich zabawek, które ich pociechy pragną mieć?

Aby zrobić zakupy w sklepie musisz mieć pieniądze.

• Tak wyglądają polskie monety.Jaką mają one wartość? Wskaż na ilustracji 1,2,5 zloty.

Numizmatyczny.pl: Abonament na monety złote, srebrne i 5 zł ...

• Tak wyglądają polskie banknoty.

NARODOWY BANK POLSKI - Banknoty | Monet, Kolorowanki, Edukacja

• Co możesz kupić za 5 złoty?

6+sylwia

Ćwiczenie ma na celu uświadomienie dzieciom wartości pieniędzy – przekonują się, co tak naprawdę mogą kupić za 5 zł. Planując zabawę, warto zachować chociaż jedną z gazetek promocyjnych, które często zapełniają nasze skrzynki na listy.

Potrzebujemy
Gazetkę promocyjną dowolnego sklepu, z której wycinamy kilka produktów (lub zaklejamy w niej ceny)
Zabawa
Dziecko wybiera produkty, na których kupno starczyłoby mu 5 zł. Może się zastanowić, które przedmioty kosztują mniej niż 5 zł i czy mogłoby kupić za nie np. 2 lub 3 produkty; które produkty są niedużo droższe, a które są już bardzo drogie.
Propozycja
Można ustalić inne kwoty, np. 2 zł, 10 zł, 20 zł, itd.

• Czy lubisz zagadki? Posłuchaj uważnie i odgadnij !

Papierowe pięćdziesiątki,
dwudziestki i setki.
Metalowe dwójki, piątki
prosto z portmonetki. /pieniądze/

Zamontowany w ścianie automat a w nim pieniądze to /bankomat/.

Gdy pieniądze chcesz oszczędzać, Kasiu , Aniu, Janku to nie trzymaj ich w szufladzie tylko w dobrym /BANKU/

• Co kupiłam? -zabawa grafomotoryczna.

KARTA PRACY 1

KARTA PRACY 2

KARTA PRACY 3

W nagrodę za wspaniałą pracę zapraszam na bajkę.

Do zobaczenia!