NIEBO PEŁNE GWIAZD

Witajcie przedszkolaki!

Przed nami test na astronautę.Astronauta musi mieć sokoli wzrok oraz dobry refleks.w kosmosie trzeba reagować  i szybko bardzo szybko oceniać,co znajduje się wysoko,a co nisko,co jest blisko,a co daleko.

• Rodzic wskazuje jakiś przedmiot w pokoju,a dziecko określa jego położenie,np.: Jest nisko.Jest wysoko.
  • Dzieci są astronautami podróżującymi swoimi pojazdami kosmicznymi-biegają.Na hasło:Stop!-zatrzymują się i mówią.co znajduje się blisko nich,a co daleko. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Oto zagadka,którą ma dla Was Ufoludek:

Gdy wieczór się zaczyna,możemy je zobaczyć,

Gdy niebo zaczynają swoim blaskiem znaczyć.

A gdy spadnie jedna z nich-wypowiedz życzenie,

Wtedy się spełni na pewno twe małe marzenie.

Czy już wiecie? Tak to są gwiazdy.

• Posłuchajcie i zaśpiewajcie piosenkę „Ufoludki na urlopie”.
  • Wykonajcie zadanie w kartach pracy KP3 s.26-27 (4-latki).

A teraz przed nami-„Droga pełna gwiazd”. Na podłodze umieszczamy wycięte z  papieru ponumerowane gwiazdy (1-6),na tyle duże by zmieściły się na nich stopy dziecka.Zadaniem dziecka jest przejść po gwiezdnej drodze,głośno licząc.Następnie gwiazdy należy rozłożyć po całym pokoju,a zadaniem dzieci jest ponowne ułożenie gwiezdnej drogi.Na zakończenie dzieci ozdabiają gwiezdną drogę,czyli przyporządkowują każdej gwiazdce określoną liczbę elementów,np.:przy gwiazdce z numerem 3 układają trzy kredki,przy gwiazdce z numerem 2 układają dwa klocki.

Powodzenia! Dobrej zabawy!