KIM ZOSTANĘ,KIEDY DOROSNĘ?

DZIEŃ DOBRY ŻABKI !

Publiczne Przedszkole Nr 5

Ile jest żabek?

Dziś dzień  rozmów na temat : Kim będę gdy dorosnę?

Inspector Clouseau | Classic cartoon characters, Pink panter

Być może  odpowiedź na to pytanie ułatwi Wam  zabawa słowna  „Czy dany zawód do mnie pasuje”,  która  będzie wymagać od Was skupienia uwagi i zastanowienia nad tym : jaki jestem? co lubię robić ? i jaki zawód do mnie pasuje?

Rodzic czyta hasło,a dziecko zastanawia się… i jeżeli się z tym hasłem identyfikuje podnosi rękę. Następnie odczytujemy  zawody, a dziecko ponownie zastanawia się ,czy  podobają  się jemu wskazane zawody i czy chciałoby  któryś z nich wykonywać. Dziecko powinno uzasadnić  swoje zdanie.

Zaczynamy:

Hasło: Lubię pomagać innym.                                                                                    Rysunek, strażak. Sprytny, strażak, -, firefighter, ilustracja ...

Zawody: pielęgniarka ,ratownik medyczny, lekarz, policjant, strażak

Hasło: Lubię przyrodę.

Zawody: weterynarz, ogrodnik, kwiaciarka, leśniczy

Hasło: Lubię wymyślać zabawy dla wszystkich moich koleżanek i kolegów.

Zawody: dyrektor, trener, reżyser ,opiekunka  do dzieci

Hasło :Lubię liczyć .

Zawody: bankowiec, sklepikarz, parkingowy, księgowy

Hasło: Lubię  malować, wycinać i budować z klocków

Zawody:   architekt ,budowlaniec,  fryzjer, szewc

Hasło: Lubię wiedzieć jak działają różne  rzeczy.

Zawody: mechanik, elektryk,  operator koparki, konstruktor maszyn

Hasło: Lubię dużo wiedzieć ,jestem ciekawski

Zawody: naukowiec, podróżnik – odkrywca,  wynalazca, dziennikarz

Hasło: Podobają mi się ładne przedmioty

Zawody: malarz, muzyk, projektant ubioru, kosmetyczkaLittle girl painting on a canvas | Premium Vector

Hasło: Lubię dużo mówić i występować na scenie .

Zawody: aktor  , piosenkarz, polityk,  nauczyciel

Hasło: Lubię się ruszać, np. grać w piłkę, tańczyć.

Zawody: piłkarz, tancerz ,listonosz.

A może ktoś z Was chce zostać sportowcem ?

Jeżeli chcecie być sportowcami już teraz musicie dużo biegać, ćwiczyć , jeździć na rowerze i  zdrowo się odżywiać.Pamiętajcie o jedzeniu owoców i warzyw i codziennym piciu wody.

• Zachęcam wszystkie Żabki  do codziennych ćwiczeń, a dzisiaj proponuję  takie zabawy:

Zawodowa gimnastyka Postales Dibujo Animado Del Cartero - Tarjetas postales | Zazzle.es

Listonosz wrzucający  listy do skrzynkidzieci stoją w pozycji wyprostowanej trzymając ugięte w łokciach ręce na wysokości klatki piersiowej wykonują wypad w bok ,uginając  lekko kolana, prostując ręce i rozkładając je jednocześnie na boki; potem następuje powrót do pozycji wyjściowej i wykonanie wypadu w przeciwną stronę.

Górnik  zjeżdżający do kopalni dzieci wykonują przysiady.

Kurier dostarczający paczkędzieci wyciągają ręce w górę, a następnie wykonują skłon  w przód w taki sposób, aby tułów i nogi utworzyły kąt prosty.

Fryzjer tnący nożyczkamidzieci przyjmują pozycję leżącą na plecach, unoszą wyprostowane nogi i wykonują delikatne wymachy na boki , tzw. nożyce.

Hydraulik przepychający zatkaną rurędzieci wykonują skłony w przód z pogłębieniem

Kucharz dzieci napinają mięśnie brzucha i pokazują, jak wyglądają  gdy są głodne   a następnie rozluźniają mięśnie i  prezentują, jak wyglądają , gdy zjedzą to, co przygotował kucharz.

Kelner rozglądający się czy goście go potrzebujądzieci stoją w pozycji wyprostowanej, trzymając ręce na biodrach i wykonują skręty tułowia.
Teraz

• A tera propozycja dla chętnych dzieci -nauka wiersza zwłaszcza dla tych,którym marzy się kariera sportowca.

Biegam bardzo szybko, w piłkę dobrze gram,

kim zostanę, już za chwilę zaraz powiem wam.

Sportowcem chciałbym zostać, sportowcem chciałbym być,

trenować co dzień rano i sprawnym zawsze być.

Chodzę też na judo, wiele chwytów znam,

kim zostanę, już za chwilę zaraz powiem wam.

Jeżdżę na rowerze i trenuję sam,

kim zostanę, już za chwilę zaraz powiem wam

Sportowcem chciałbym zostać ,sportowcem chciałbym być,

Trenować co dzień rano i sprawnym zawsze być.

• Praca plastyczna-„Strażacy”

Strażacy

Na białej kartce odbijamy dłoń pomalowaną czerwoną farbą. Czarnym pisakiem dorysowujemy wąż strażacki, na jego końcu przyklejamy paski niebieskiej bibuły (woda). Na każdym odbitym palcu rysujemy kredkami głowy z kaskiem i ręce, które trzymają wąż strażacki.Materiały  potrzebne do wykonania pracy:

• biała kartka
  • klej
  • nożyczki
  • pędzelek,
  • czerwona farba,
  • niebieska bibuła
  • czarny pisak
  • kredki
  • Praca plastyczna- „Zawody”.

Do wykonania tej pracy potrzebne będą:

• rolki po papierze toaletowym,
  • kolorowy papier,
  • pisaki,