DZIEŃ RODZINY

WITAJCIE KOCHANE ŻABKI !

Niedawno obchodziliśmy ” Dzień rodziny”. Rodzina dla każdego z nas jest bardzo ważna,dlatego dziś porozmawiamy o niej.Przygotujcie teraz wasze rączki  bo zapraszam do zabawy paluszkowej.

ZABAWA PALUSZKOWA „RODZINKA”

GRY DLA RODZINY W DOMU

1. Planszówka Kowalskich. Na dużym kartonie narysujcie węża lub dżdżownicę. Podzielcie planszę na małe kawałki i ustalcie, co stanie się z graczem, gdy trafi na dane pole. Zadania mogą być miłe (dostanie całus od mamy), trudne (zje plasterek cytryny) lub śmieszne (będzie udawał na dywanie płynącą rybkę). Po ustaleniu zasad czas na poważną grę. Ważne, by wszyscy członkowie rodziny wykonywali zadania solidnie – dzięki temu dziecko uczy się, że rodzice poważnie traktują reguły, a ono jest dla nich prawdziwym partnerem do prawdziwej gry.
  2. Zrobienie w domowego balona. Do nogi każdej osoby przywiążcie na niezbyt długiej nitce nadmuchany balonik. Gra polega na tym, żeby zdeptać balony przeciwników, ale też oszczędzić własny. Zadbajcie o wolną przestrzeń, a świetny ubaw gwarantowany!
  3. Co tu się zmieniło. Znacie wasze mieszkanie, ale czy pamiętacie, gdzie co w nim się znajduje? Jedna osoba wychodzi z pokoju, a reszta coś zmienia (chowa wazon, zdejmuje obraz) i zaprasza wygnańca z powrotem. Czy odgadnie, co się zmieniło?( ćwiczenie spostrzegawczości).
  4. Godni zaufania. Zawiążcie dziecku oczy szalikiem i oprowadźcie je po domu (w ciepłe dni ta zabawa świetnie sprawdza się na dworze). Niech dotyka rękami ścian, przedmiotów, zgaduje, w którym jest pokoju. Potem zamiana ról – dorosły zawiązuje sobie oczy i pozwala się prowadzić dziecku. Nie obawiajcie się, maluchy bardzo poważnie podchodzą do tego zadania. To świetna nauka odpowiedzialności za drugą osobę.

PUZZLE „RODZINKA”KLIK
TABLICE EDUKACYJNE RODZINA KLIK

PIOSENKA „MOJA WESOŁA RODZINKA”

ĆWICZENIA ARTYKULACYJNE Z RODZINKĄ:

• bocian – Unieś czubek języka na wałek dziąsłowy, policz do 5 i opuść.
  • jaskółka – Unieś boki języka do górnych zębów.
  • żaba – Skacz czubkiem języka z ząbka na ząbek – u góry.
  • deszcz – Narysuj na podniebieniu czubkiem języka kropeczki.
  • zajączek – Zrób czubkiem języka 10 dużych skoków: z dolnych zębów na górne.
  • słońce – Narysuj czubkiem języka na podniebieniu kółko i promyki.
  • tulipany – Pokaż jak wąchasz tulipany: wdech nosem, wydech ustami.
  • motyl – Zaśpiewaj: la, lo, le, lu, ly na ulubioną melodię.
  • kurczaki – Prześlij całuski: raz głośne, raz ciche – swojej rodzinie.
  • gąsienica – Czubek języka na wałek dziąsłowy – otwieraj i zamykaj zęby nie odklejając języka.
  • ślimak – Przeciskaj język pomiędzy zbliżonymi do siebie zębami.
  • pająk – Kląskaj językiem.

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA  KLIK

A TERAZ OSTATNIE CHYBA NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE.PRZYGOTUJCIE PRACĘ PLASTYCZNĄ „MOJA RODZINA”. PRACĘ MOŻNA WYKONAĆ DOWOLNĄ TECHNIKĄ PLASTYCZNĄ.POPROŚCIE RODZICÓW O PRZESŁANIE ZDJĘĆ WASZYCH PRAC DO MNIE. NIE ZAPOMNIJCIE  O ICH PODPISANIU .WSZYSTKIE PRZESŁANE PRACE  ZOSTANĄ UMIESZCZONE W GALERII  RODZINNEJ NASZEJ GRUPY.

NA ZDJĘCIA WASZYCH PRAC CZEKAM DO 22 MAJA( DO PIĄTKU).

Dobrej zabawy i owocnych ćwiczeń!