DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5  listopada dzieci wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców.

W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie. Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał, i kto wymyśla i pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują nam bowiem co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także zabawa zręcznościowa, polegająca na oddzielaniu grochu lub fasoli od kaszy. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych pląsów na sali. Nie zabrakło zabaw tanecznych oczywiście przy piosenkach znanych z bajek.