DZIEŃ MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez takiego Misia. Jak co roku 25 listopada wszystkie Misie na całym świecie obchodzą swoje święto.

My też uczciliśmy je w naszym przedszkolu, choć w tym roku świętowaliśmy je „razem ale osobno”. W tym dniu przedszkolacy poznali historię tego wyjątkowego dnia. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Dzieci układały historyjki obrazkowe, doskonaliły relacje przestrzenne układając sylwetę misia, przeliczały używając liczebników porządkowych. Przedszkolaki układały misiowe puzzle oraz mimiką naśladowały emocje misia na obrazku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.