DZIEŃ KOTA I DINOZAURA W GRUPIE ŻABKI

Kotki to ulubione zwierzątka wszystkich dzieci.Dzieci z grupy Żabek miały okazję poznać w tym dniu koty różnych ras.Niewątpliwą atrakcją było zobaczenie na „żywo” kota rasy Maine Coon i przywitanie się z nim.

Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego Dzień Dinozaura był dla nich wspaniałą przygodą.Żabki przyniosły do przedszkola figurki, maskotki, puzzle, encyklopedie, albumy o tych wymarłych zwierzętach z czego powstała wspaniała wystawa.

Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały.Zobaczyły jak mogło wyglądać jajo dinozaura. Uczestniczyły w różnych zabawach oraz wykonały dinozaury z papieru. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a w niektórych rozbudziły nową pasję.