DZIECI Z ROŻNYCH STRON ŚWIATA

DZIEŃ DOBRY PRZEDSZKOLAKI!

• Poznajcie dziś dzieci z rożnych stron świata.

Z jakich krajów pochodzą dzieci,o których była mowa w filmie? Czy może byliście z rodzicami w którymś z tych miejsc?Czy dzieci z różnych krajów wyglądają tak samo? Czy porozumiewają się tym samym językiem? Jakiego języka uczycie się w przedszkolu?

Zadania do wyboru:

• Doprowadź dzieci mieszkające w różnych krajach do domków.KARTA PRACY
  • Szlaczki dla dziewczynek.KLIK
  • Szlaczki dla chłopców.KLIK
  • Puzzle online.  KLIK
  • Pokoloruj obraz według wzoru.KLIK

Praca plastyczna „Rodzinka z figur geometrycznych”.

Materiały i przybory:

• kolorowy papier
  • nożyczki
  • klej
  • kredki np.: Bambino

1. Z kolorowego papieru wycinamy kółka na głowy, trójkąty na sukienki dla dziewczynek oraz prostokąty na brzuszki chłopców.

2. Naklejamy figury na kartkę.

rodzina z figur geometrycznych

3. Dorysowujemy brakujące elementy postaciom.

rodzina praca plastyczna dla maluchów

Można dzieciom objaśnić w jakich kształtach są poszczególne części ciała nazywając kolejno przyklejane figury geometryczne. Nawet przy niewielkiej sprawności manualnej praca będzie ładnie się prezentowała i ucieszy zarówno malucha jak i jego rodziców.

rodzina prosta praca plastyczna

• Zabawy ruchowe na nudę.Proponuję wam kilka zabaw ruchowych,które można z powodzeniem przygotować w domu.Potrzebne przybory znajdziecie w swoim mieszkaniu.

Dobrej zabawy !