CIEKAWE ZAWODY

Witajcie przedszkolaki!

Dzisiaj mam dla Was zagadki!Poznajemy zawody - FOTOGRAF - SuperKid

Treść zagadek.

1. Pani w białym stroju sprzedaje nam z półek buteleczki, tubki, torebki pigułek. (aptekarka)
  2. Kto musi ściąć drzewo mechaniczną piłą, żeby na meble, listwy, desek wystarczyło? (drwal)
  3. Kto to jest? Odgadnie chyba każde dziecko! Stoi przed orkiestrą. Wywija pałeczką. (dyrygent)
  4. Kto nad głowami szczęka nożyczkami? Kiedy nie umiemy fryzury zrobić sami, tego pana odwiedzamy. (fryzjer)
  5. To oni, w głębi ziemi, czarne zwalają bryły, żeby we wszystkich oknach jasne się światła paliły. (górnik)
  6. Jaki zawód ma ten pan, co naprawia każdy kran. (hydraulik)
  7. Ma biały fartuch – jak lekarz, ale nie leczy – wypieka. (piekarz)
  8. Nosi biały czepek i biały fartuszek, ażebyś był zdrowy, czasem ukłuć może. (pielęgniarka)
  9. Pani za sklepową ladą kupującego grzecznie wita. Tu odważy, tam domierzy towar dobry, tani, świeży. (sprzedawczyni)
  10. Deska, młotek, zręczne ręce, zrobią mebli coraz więcej. (stolarz)
  11. Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie, kiedy syczy ogień i gdy woda płynie. (strażak)
  12. Jak się nazywa taki lekarz, którego pacjent głośno szczeka. (weterynarz)

Planszę do gry należy wydrukować dwukrotnie.Następnie pociąć karty do gry.Gra polegająca na odnajdowaniu par takich samych kart. Gracz odsłania 2 karty. Jeśli są to takie same karty, zostaną one zdjęte z planszy, jeśli nie, karty będą odwrócone z powrotem (po ok. 2 sekundach). Celem gracza jest zdjęcie wszystkich kart przy możliwie najmniejszej liczbie odsłon. W grze liczona jest ilość błędnych odsłon.

• Proszę popatrzeć na obrazek i powiedzieć:

Ile jest półek na ścianie?

Ile owoców jest na ladzie?

Ile jest czarnych butelek na półce?

Czy skrzynki z owocami są wyżej ,czy niżej?

Co jest za panią ekspedientką?

Na podstawie tego obrazka , można dzieciom zadać inne pytania.

• Dopasuj atrybut do zawodu KARTA PRACY
    A może interesują cię eksperymenty? I chciałbyś zostać naukowcem KLIK
  • Czym zajmuje się ornitolog? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć obejrzyj film KLIK

Dobrej zabawy !