Życzliwy bądź!

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Międzynarodowe święto stało się przyczynkiem do działań w naszej szkole.

W poniedziałkowy poranek na korytarzach i w salach roiło się od żółtego koloru- każdy uczestnik święta założył żółty widoczny element stroju. Na półpiętrach pojawiły się dwa drzewa wdzięczności- jedno klas 1-4, drugie- 5-8. Stworzono je na godzinie wychowawczej. Uczniowie w odrysowane i wycięte z papieru dłonie wpisywali komu i za co dziękują. Kolorowa kartka każdej klasy jest częścią wspólnej korony drzewa. Okazuje się, że mamy komu być wdzięczni.

Wolontariusze zajęli się rozdawaniem życzeń i podziękowań, które wcześniej uczniowie i pracownicy szkoły wrzucali do odpowiedniej skrzynki. Życzliwa poczta była powodem wielkiej radości zarówno uczniów, jak nauczycieli i pracowników szkoły. Wszak życzliwy jest każdy w naszej szkole.

Tego dnia każdy otrzymał jedną życzliwą buźkę i przypiął ją do ubrania. Mogliśmy też podarować swoją buźkę osobie, którą uważamy za szczególnie życzliwą. W naszym plebiscycie wygrał Mikołaj z klasy 4 i tym samym został Szkolnym Mistrzem Życzliwości. Wicemistrzem mianowano Kubę z klasy 6. W nagrodę chłopcy otrzymali uśmiechnięte babeczki.

W działania Dnia Życzliwości efektywnie włączyła się klasa 7, która pod przewodnictwem wychowawcy i pomocy nauczyciela przygotowała plakat i prezentację multimedialną. Ich działania to pokłosie podjętej wartości „Przyjaźń-miłość” w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Mały Kompas Moralny”.

Mamy nadzieje, że ziarno życzliwości, które zasialiśmy, wykiełkowało i pozostanie z nami na długo.

Drzewa Wdzięczności

Życzliwa poczta

Szkolni Mistrzowie Życzliwości

Mikołaj 

Kuba 

pomogli uczniowie klasy 7

przed gabinetem pedagoga