Złapali za stery

Od 17 do 23 października trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery. Hasło, które w tym roku nam towarzyszyło, to: „Złap za stery do swojej kariery”. W związku z tym, w naszej szkole zostały ogłoszone trzy różne konkursy. Najmłodsi uczniowie (ci z klas I-IV) mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą wymarzony zawód; starsi (z klas V-VII) wzięli udział w konkursie literackim pt.: „Łapię stery do swojej kariery”, natomiast najstarsze, ósme klasy, miały za zadanie przeprowadzić wywiad z ciekawym człowiekiem o jego karierze.

Atrakcyjny dla wszystkich uczniów był czwartek 🙂 W tym bowiem dniu osoby chętne przyszły przebrane w stroje związane z wybranym i wymarzonym przez nich zawodem. Kolejną atrakcją – dla klas ósmych – było spotkanie w sali wielofunkcyjnej z zaproszonymi gośćmi, którzy podzielili się swoją refleksją na temat ich drogi zawodowej. Byli to:

  • Pani Zofia Wrona – lekarz,
  • Pan Grzegorz Kołoczek – komendant powiatowy PSP w Pszczynie,
  • Pan Michał Ziebura – radny gminny pracujący na Kopalni Węgla Kamiennego.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tego, czym dzielili się przedstawiciele wybranych zawodów, a także mogli zadawać różne pytania zaproszonym gościom. To był dzień pełen wrażeń, przemyśleń i dobrej zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dorota Jastrzębska

Iwona Kozłowska – Karcz

Spotkanie w sali wielofunkcyjnej:

Fotobudka 🙂 :

 

Prace plastyczne: