W dniach 31 maja do 02 czerwca klasy ósme oraz siódma wraz z opiekunami odwiedziły największe miasto w Polsce, czyli Warszawę. Wizytę rozpoczęliśmy od zajęć w Polskim Radiu, w trakcie których mieliśmy możliwość poznania nie tylko kuluarów powstawania programu radiowego, ale też obcowania z pięknem żywego słowa, jakie reprezentowali panowie spikerzy, oprowadzający nas po radiostacji.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które wywarło na nas niezapomniane wrażenie. Mroczny klimat tego miejsca pozwolił nam się wczuć w atmosferę wydarzeń z 1944 roku. W dalszej części dnia odwiedziliśmy zabytkowy Cmentarz Powązkowski, na którym miejsce spoczynku znalazło wiele znanych i zasłużonych osób. Po długim i wyczerpującym dniu udaliśmy się do hotelu, gdzie czekała na nas obiadokolacja i upragniony wypoczynek.
Drugi dzień wyjazdu powitaliśmy z 30. piętra tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać panoramę naszej stolicy. Taras znajduje się na wysokości 114 metrów, gdzie zabrała nas winda w jedyne 19 sekund. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego, który zachwycił nas pięknym wnętrzem i bogactwem dzieł nie tylko Jana Matejki, ale też Rembrandta, Canaletta, Bacciarellego, Le Bruna i innych. Po spotkaniu z kulturą barokową i klasycystyczną nadszedł czas na nieco nowszy obiekt – Stadion Narodowy, który jest największym tego typu obiektem w Polsce. Tam w trakcie trasy „Piłkarskie Emocje” przewodnicy zapoznali nas z historią, zasadami funkcjonowania oraz ciekawostkami związanymi z tym miejscem. Dalszą część dnia wypełnił nam spacer po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu.
Ostatni dzień naszej wizyty rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, w którego murach badaliśmy, eksprolowaliśmy, doświadczaliśmy, a przy tym wszystkim dobrze się bawiliśmy podczas poznawania oferty tego niezwykłego miejsca. Następnym punktem naszej wycieczki był XVIII-wieczny zespół pałacow0-parkowy Park Łazienkowski wraz z Pałacem na Wyspie – letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ostatnim punktem na naszej trasie był Wilanów – przepiękny park, na terenie którego znajduje się barokowy pałac królewski wzniesiony w XVII wieku dla króla Jana III Sobieskiego. Po przerwie na posiłek zmęczeni i zadowoleni udaliśmy się do w drogę powrotną.