Szóstoklasiści na Olimpie

W ubiegłym tygodniu uczniowie szóstej klasy uczestniczyli w projekcie „Uczta na Olimpie”, będącym podsumowaniem cyklu lekcji poświęconych tematyce mitologicznej.

Wydarzenie to zostało poprzedzone gruntownymi przygotowaniami, do których nasi szóstoklasiści zabrali się z wielkim zapałem. W tygodniu poprzedzającym ucztę zadaniem uczniów było zebranie informacji o wylosowanej postaci, sporządzenie notatki na jej temat oraz przygotowanie kilku pytań do klasowego quizu mitologicznego.

Kolejnym etapem było zaprezentowanie swego bohatera przed klasą oraz wzięcie udziału w quizie. Uczniowie zadbali również o to, by strojem nawiązać do ukazywanej postaci. W ruch poszły nie tylko papier i bibuły, ale też stare obrusy i prześcieradła, dzięki którym nasi uczniowie przemienili się w bogów, herosów i innych bohaterów greckich mitów. Gdy wszyscy uczestnicy zakończyli prezentacje, nadszedł moment, na który czekali z największą niecierpliwością – spożywanie pokarmów. Naszym nektarem i ambrozją były sałatki, soki, owoce oraz inne przekąski przygotowane z ogromną starannością i zaangażowaniem przez chętnych uczniów.

Te niezwykłe wystąpienia oraz nietypowa uczta na długo zapadną nam w pamięć.