SZKODA CIEBIE NA TAKIE PATOKLIMATY

Pod takim hasłem organizowana jest ogólnopolska kampania edukacyjno-profilaktyczna mająca na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji. W ramach tych działań w dniu 4 października klasy 7 i 8 odwiedził st. sierż. Szymon Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Podczas spotkań uczniowie z poszczególnych klas mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat negatywnego wpływu narkotyków i środków psychoaktywnych na organizm człowieka. Zostali również poinformowani o negatywnych skutkach prawnych i społecznych związanych z tego typu substancjami i ich posiadaniem. Pan Policjant przekazał młodzieży ważne informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz skutkami łamania prawa.

Młodzi ludzie nie tylko wysłuchali informacji, obejrzeli przygotowane materiały, w tym prezentacje i spoty, ale mieli także możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy.

Wielkość czcionki
Kontrast