ŚWIĘTO LICZBY PI

Liczba Pi jest tak  wyjątkowa, że ma swój dzień! 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W naszej szkole świętowaliśmy 19 marca.

Był to dzień pełen konkursów, quizów i zagadek. Na korytarzu znajduje się gazetka dotycząca liczby Pi.

Uczniowie świetnie bawili się w trakcie  teleturniejów wewnątrzklasowych,  podczas których musieli wykazać się dużą znajomością wiedzy dotyczącej liczby Pi, jak również mogli się pobawić w szukanie jak największej liczby wyrazów zawierającej cząstkę pi. Młodzież  również bardzo chętnie brała udział w konkursach indywidualnych.

Dużo emocji  dostarczył konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. I tak najlepiej przygotowany był:

I miejsce: Kacper Niemiec klasa 6b (napisał 50 cyfr po przecinku)

II miejsce: Amelia Pinocy klasa 6a (napisała 36 cyfr po przecinku)

III miejsce: Mariusz Zieleźnik klasa 6a (napisał 31 cyfr po przecinku)

IV miejsce: Karol Stania klasa 8 (napisał 28 cyfr po przecinku)

Tym samym Kacper wpisał się jako pierwszy do szkolnej księgi rekordzistów w zapamiętaniu jak największej liczby cyfr po przecinku liczby Pi. Za rok zapraszamy do pobicia rekordu.

Oprócz konkursów wiedzy ogłoszone zostały konkursy  plastyczne i multimedialne. Zadaniem uczniów było wykonanie  plakatów dostarczających informacji, ciekawostek o liczbie Pi. Efekty można podziwiać na gazetce. Wykonano również  prezentację o  liczbie Pi.

Takie konkursy poszerzają wiedzę uczniów, dostarczają dużo emocji, ale przede wszystkim pobudzają ciekawość poznawczą i zainteresowanie matematyką.

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast